Preskočiť na hlavný obsah

Top 5 .... it´s been a minute

Ahojte!

Nemyslím, že má zmysel sa tu ospravedlňovať a vypisovať, prečo som tu bolo v poslednom čase, dobre pol roka, ticho. Na instagrame som aktívna skoro stále, and I might have a problem, ale na dlhšie formy nebolo možno ani nie času, ale energie. Takže tu nebude ani extra veľké zhrnutie. Lebo na to asi nikto nie je zvedavý. Ale predsa len, od januára som prečítala niekoľko, slovom päť, zaujímavých kníh a ide naozaj o eklektickú zmesku.


Powers of a Girl

Kniha o marvelovských superhrdinkách (nielen) pre dievčatká. Ja som si ju náramne užila, mám chuť ju kúpiť každému malému dievčatku v mojej širšej rodine, lebo je plná inšpiratívnych žien, múdrych báb a krásnych kresieb. Najkrajšia kniha, akú vlastním.

Mama milovala Gabčíka

Prečítala som obe autorkine knihy, ale táto bola taká literárnejšia. Čo napíšem teraz bude znieť hrozne, ale neboli to len spomienky, linka o vzťahu s Gabčíkom je fiktívna, a to knihe podľa mňa pomohlo, pretože nebola len kronikou spomienok, ale bolo tam aj niečo literárne. Neviem to presne opísať. Ale pri jej čítaní ma k slzám nedohnali najväčšie opisované zverstvá, ale prejavy ľudskosti. Pretože ostať človekom v tom čase chcelo poriadnu dávku odvahy.

Zmizení Sáry Lindertové

Táto kniha bola pre mňa, človeka, čo nemá rád tunely, pivnice a vlastne nič, čo sa nachádza pod veľkým množstvom zeminy, strašidelnejšia ako pre iných. Ale aj tak som si ju parádne užila. Detektívka s prvkami paranormálna, ktorá sa vydáva na úplne iné miesta, ako by ste čakali. Kniha ma na veľa miestach prekvapila a pred spaním som zásadne prečítala tie najstrašidelnejšie časti. 

That´s not what happened

Kniha o pravde, o jej hľadaní, o jej vyslovení. O tom, či existuje len jedna, či nie je niekedy lepšie mlčať. Zároveň je to kniha o prežití neskutočnej traumy, ktorá nič neprikrášľuje, na mnohých miestach je surová, bolestná, ale pravdivá. Niekedy proste prečítate správne knihy v správny čas. Inak vyjde aj slovenčine, tak si ju určite prečítajte. 

Birthday

Mne sa páčila aj autorkina prvotina If I were your girl, ale toto bolo next level. Bolo to o láske vo všetkých jej podobách, o vzťahoch, sexualite, o hľadaní samého seba a prijatí svojej identity. Bolo to tragické, ale aj láskavé. Ako som napísala na instagrame: This book broke my heart, put it back together and I said "Thank you". Next level amazing!
Tak toto je päť naozaj výnimočných kníh, ktoré som prečítala za posledné mesiace. Každá je iná a jedinečná, ale všetky stoja za prečítanie. 

Akú skvelú knihu ste tento rok prečítali vy? 

Do prečítania.... 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

June Wrap Up

V júni som prečítala 15! kníh.

Nepýtajte sa ma, ako som to urobila. Proste som čítala. (Takmer) vždy a všade. A človek chytí slinu. Najmä ak je čítanie jeho primárnym únikom z reality. A tiež, čítala som vždy a stále.

Prečítala som skvelé knihy, inšpiratívne knihy, ale aj také, na ktoré som (radšej) zabudla.

Dievča z atramentu a hviezd - MG so zaujímavým námetom, ale bez presahu k vyšším vekovým kategóriám. Ale bol to presne ten typ knihy, ktorý ma naštartoval v čítaní.Thrawn: Alliances - Môj najobľúbenejší modrý mimozemšťan a najdesivejší SW záporák. Na rozdiel od jednotky druhý diel nepotreboval žiadny čas na rozbeh, fičal od prvej stránky. Malo to tempo a zaujímavý koncept a ja sa neviem dočkať tretieho dielu.Daisy Jones & The Six - TJR proste nie je pre mňa. Ani Evelyn ma nejako extra neohúrila a toto išlo absolútne mimo mňa. Ja proste nie som na experimentálne formáty, krátke kapitoly a pod. Okrem toho Daisy bola otravná, Billy bol sebec a Karen bola aj tak najlepšia. Once Gho…

MOJE NAJ: Knižné série

Dnes bude reč o mojich úplne najobľúbenejších knižných sériách. Takže bez zbytočných rečí, tu sú moje úplne najobľúbenejšie!

Throne of Glass Kto uhádol? Milujem túto sériu. Milujem na nej všetko. Milujem postavy, ich rôznorodosť, silu, samostatnosť, to, že robia chyby a priznajú si ich. Séria, ktorú robia postavy. A je to na nej vidieť! Milujem prostredie, štýl s akým Maas píše, ako to má premyslené, to že každá ďalšia kniha v sérii je lepšia a dlhšia ako tá predtým. A Rowan...

UnWind Najlepšia dystopická záležitosť akú som kedy čítala! Ešte som neprečítala záverečný diel, lebo ním to všetko skončí a čo potom? TÁ scéna z prvej knihy ma straší dodnes! Novela UnStrung  ma zničila viac ako všetky tri knihy (ktoré som zatiaľ prečítala) dokopy. Desivé, creepy a veľmi, veľmi reálne! To je tá najdesivejšia časť...

A Song of Ice and Fire Knihy sú stopercentne lepšie ako seriál. Po poslednej sérii rozmýšľam, že ho prestanem pozerať. Naspäť k téme. Knihy sú svetom samým o sebe. Áno, je to čudné, ž…