Preskočiť na hlavný obsah

June Wrap Up

V júni som prečítala 15! kníh.

Nepýtajte sa ma, ako som to urobila. Proste som čítala. (Takmer) vždy a všade. A človek chytí slinu. Najmä ak je čítanie jeho primárnym únikom z reality. A tiež, čítala som vždy a stále.

Prečítala som skvelé knihy, inšpiratívne knihy, ale aj také, na ktoré som (radšej) zabudla.

 • Dievča z atramentu a hviezd - MG so zaujímavým námetom, ale bez presahu k vyšším vekovým kategóriám. Ale bol to presne ten typ knihy, ktorý ma naštartoval v čítaní.
 • Thrawn: Alliances - Môj najobľúbenejší modrý mimozemšťan a najdesivejší SW záporák. Na rozdiel od jednotky druhý diel nepotreboval žiadny čas na rozbeh, fičal od prvej stránky. Malo to tempo a zaujímavý koncept a ja sa neviem dočkať tretieho dielu.
 • Daisy Jones & The Six - TJR proste nie je pre mňa. Ani Evelyn ma nejako extra neohúrila a toto išlo absolútne mimo mňa. Ja proste nie som na experimentálne formáty, krátke kapitoly a pod. Okrem toho Daisy bola otravná, Billy bol sebec a Karen bola aj tak najlepšia.
 • Once Ghosted, Twice Shy - Alyssa Cole je fenomenálna a ja si musím konečne prečítať A Prince on Paper. Milujem sériu Reluctant Royals a toto bolo super cute a vyjadroval sa to k spoločenským témam, ale takým prirodzeným spôsobom. Skvelé.
 • Wicked Saints - Som si myslela, že Američanov po posledných prezidentských voľbách prejde tá ich fascinácia ruskou kultúrou a fantasy knihami s akože "slovanskými" slovami (a menami ako Kovács, ktoré by sa písali v slovanskom svete asi trochu inak a nie takto, maďarsky, však Altered Carbon). Ale nie! Bolo to mierne nadpriemerné fantasy, ktoré ma bavilo a odhalenia prekvapili, takže fajn. Akurát, že mne niektoré tie pseudo slovanské veci zneli (a vyzerali) skôr maďarsky. Inak fajn. 
 • Furyborn - Prvá polovica bola zlá, hrozne zlá. A nepomohlo tomu ani pravidelné striedanie pohľadov. Mám rada symetriu, ale toto bolo trošku odveci. Myslela som si, že autorka tu bude mať podobný štýl písania a vyjadrovania ako v Sawkill Girls, ale nie. Ďalšia generická epická YA fantasy séria o babe, ktorá má všetkých zachrániť. Dve rozdielne časové línie boli dobrý nápad, len to ich striedanie bolo už trochu horší. Priemer. Sawkill Girls je o triedu lepšia kniha, uvidíme aké bude pokračovanie, ktoré som si kúpila, ako inak, ešte pred dočítaním prvej knihy. Lebo mám problém...
 • Birthday - Krásna kniha. Najlepšia za jún, v TOP 5 tohto roka a adept na jednu z mojich naj kníh ever. Proste kniha, ktorú by si  mal prečítať každý. Ešte lepšia ako autorkina prvotina. Bolo to surové, láskavé a dojemné. Ale nie lacno, tak ľudsky. Odporúčam všetkými prstami, ktoré mám.
 • Dom 490 - Dodnes kontrolujem všetky rohy, či tam náhodou niečo nie je. Strašidelné to bolo poriadne, a to som to čítala za vidna. A teraz bude kniha kolovať po celej bližšej aj vzdialenejšej rodine, lebo všetci poznajú príbeh strašidelného domu na Kriváni. U nás sa tak hovorí, na Kriváni :)
 • Educated - Táto kniha ma tak hrozne štvala, že ak by som nezapisovala na štátniciach a nemala by som 6 hodín čo robiť, tak to asi vyhodím von oknom (asi veľmi nie, lebo Roger bol drahý...). Príbeh a osud zaujímavý, som rada, že autorka sa dostala tam kde sa dostala, z osobnej skúsenosti viem, že PhD. nie je sranda, ani keď máte úžasný support system, ale štýl a forma boli hrozné. Mohla som si spraviť bingo a odškrtávať si políčka: niekomu z rodiny sa niečo stane, niekto sa s niekým poháda, nikto nezavolá záchranku, hlavná hrdinka si uvedomí, že chce niečo viac a pod. V každej jednej kapitole! To isté! Akože ja neviem, ako to v tej Amerike funguje, ale ak si niekto skoro vybije mozog z hlavy a nikto neskontroluje, čo sa v rodine deje.... Tak to nie je na book deal, ale na väzenie. Je hrozne ťažké posudzovať niekoho životný príbeh a ešte k tomu svojou optikou, ale toto bolo príliš. Ešte aj teraz pri písaní som sa rozohnila.
 • Aurora Rising - Six of Crows but in space. To je asi tak všetko k tejto knihe. Bolo to vtipné, bolo to trochu pridlhé a všetci museli mať partnera. Lebo sme v SJM románe... počkajte, nie. Ale to je také SJM, nie?
 • Wicked and the Wallflower - Hlavná hrdinka bola super, hrdinu by som miestami prefackala. Ale fajn, teším sa na druhý diel. Dúfam, že to bude o jeho bratovi, ten vyzeral zaujímavejší ako hlavný hrdina.
 • Vášeň - Akože pekne to bolo napísané, ale ja som tomu nepochopila. Neviem o čom to bolo, ale bolo to pekné.
 • Nimona - Prečítané za večer v posteli, lebo som musela vedieť ako to skončí. A možno som predsa len na tie grafické romány, ktovie? Lebo ja zjavne nie :)
 • The Bride Test - Hlavný hrdina bol totálny debil, pretože to ako sa vyjadroval (vo svojej mysli) o tele svojej fake snúbenice, to bol hnus. A potom mu mám veriť, že ju miluje? Ja neviem, nepamätám si, že by bola Stella taká krava v TKQ. Myslím, že autorka sa veľmi zamerala na to, aby príbeh Esme bol pravdivý ako príbeh imigrantky a nejako zabudla, že aj hlavný hrdina by mal byť sympatický a mať aspoň nejaké dobré vlastnosti ešte predtým, ako na ňom začne "pracovať" hlavná hrdinka. Tu je toľko vecí, o ktorých by sa dalo diskutovať, ale necháme to. Tretia kniha bude o Quanovi, dúfam, že to bude lepšie ako toto....
 • A Lesson in Thorns - narkoleptická queer knihovníčka, ktorá je do BDSM sa vracia na miesto, kde prežila jedno leto a kde sa stratila jej mama a stretáva sa tam so svojimi známymi z detstva medzi ktorými jej aj sexy knihovník s pírsingom v pere. Toto bolo veľmi sexy a možno sa mi začali páčiť pírsingy v pere. Záhadu, ktorú prišla hrdinka riešiť, nevyriešila, ale svoj čas strávila tiež zmysluplne :) 
To bol ale mesiac! Som 8 kníh dopredu v GR challenge, tak som sa dala na The Priory of The Orange Tree. V júli sa chystám na dovolenku: na týždeň do Paríža a na víkend do Budapešti. Veľmi sa teším. 

Aké leto čaká Vás? Čo dobré momentálne čítate?

Do prečítania...
 

Komentáre

 1. Síce mňa Evelyn ohúrila, ale Daisy Jones bola neskutočné otravná a v mojich očiach aj taká menšia ľudská troska. Som rada, že nie som jediná, ktorá to tak vníma.
  15 kníh je úžasné číslo. Ja som rada, keď to vytiahnem na 10 (vtedy som so sebou spokojná)
  The Priory of the Orange Tree si chcem toto leto aj ja prečítať, hoci sú recenzie naozaj rôzne, ale tá dĺžka ma brutálne odrádza :D
  Uži si dovolenku, hlavne tú Budapešť, tá je krásna :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak 15 kníh je aj na mňa výnimočne veľa, tento mesiac to je oveľa menej :) Priory sa dobre číta, ale tá dĺžka je fakt zabijak. Ale na druhú stranu je to stand alone, takže asi preto tá dĺžka. Paríž bol krásny, ale som rada, že som doma. Zatiaľ sa Budapešť nekoná, ale určite je na mojom zozname miest, ktoré musím jednoznačne navštíviť :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…

September and October Wrap Up

Pomaly dobieham resty, a tak vám dnes prinášam zhrnutie za september a október. Prvé jesenné mesiace. Jeseň je moje obdobie, na jeseň ožívam, a to nielen preto, že mám narodeniny. Vychádzajú najlepšie knihy, začína to bzučať Oscarmi a všetko je farebné. Plus môžem nosiť všetky svetre a mikiny, ktoré som si nakúpila počas letných výpredajov. 

Na rozdiel od každého iného ročného obdobia, ktorého príchodu sa bránim, jeseň začína už 1. septembra a končí 1. decembra, kedy začínajú Vianoce. Ale o tom inokedy.
ReadingSeptember Emily M. Danforth: The Miseducation of Camron Post 4*Sara Raasch: Frost like Night 4*Sara Raasch: These Rebel Waves 5*Jenny Han: Všetkým chalanom, ktorých som milovala 3*Alyssa Cole: A Princess in Theory 3*Helen  Hoang: The Kiss Quotient 5*

OktóberRobin Benway: Far from the Tree 5*Colleen Houck: The Lantern´s Ember 3*Roberth Galbraith: Lethal White 3*Sarah J. Maas: Catwoman Soulstealer 4* Neal & Jarrod Shusterman: Dry 4*Peternelle van Arsdale: Netvor je zver 4* Za dva…

Reflexie z Bibliotéky 2018

Rada by som povedala, že vyhľadávam aj akcie, ktoré nemajú s knihami  nič spoločné, ale to by som klamala. Moja láska ku knihám a všetkému knižnému dosahuje tento rok svoj vrchol. Minulý mesiac som bola na Humbookfeste, v novembri som sa vybrala na Bibliotéku do Bratislavy.


Bibliotéka je klasika. Už ma ničím neprekvapí. Je totižto v podstate stále rovnaká. Väčšina vystavovateľov má stánky na tých istých miestach. Môžem si byť istá, že v Ikare budú mať brutálne zľavy a v Slovarte knihy v angličtine. Viem, že si veci pozriem a niečo kúpim. Tiež viem, že skončím v Auparku, kde si kúpim toho ešte viac. Posledných niekoľko rokov, asi od čias ako som už nechodila do školy do Nitry, je pre mňa Bibliotéka synonymom stretnutí s kamarátkami. Inak tomu nebolo ani tento rok. Stretla som sa s kamoškou Luciou, s ktorou sa stretávame minimálne raz do roka, na Bibliotéke. Kedže ona väčšinou pracuje, je to trochu na behu, ale o to vzácnejšie. Stretla som sa aj s mojou bývalou spolubývajúcou a ďalšou …