Preskočiť na hlavný obsah

Ja a audioknihy? Nikdy! Alebo žeby predsa...

Človek sa mení a podobne ako sa mení jeho knižný vkus, menia sa aj formáty kníh, ktoré číta. Prešla som takmer výhradne na elektronické knihy, z časti preto, lebo je to rýchle a z časti preto, lebo sa mi nechce na poštu. Okrem ekníh a desiatok eur, ktoré mesačne miniem na knihy do Rogera (môj Kindle Voyage), som sa dala aj na audioknihy. Áno, ja, ktorá hovorila, že beletria v takejto forme jej nevyhovuje, stratí sa v deji a tak podobne, som tento mesiac prečítala hneď 4. Tri z nich boli fakt super. A boli to horory. Takže okrem audiokníh čoraz viac prepadám aj hororu. Mám pocit, že je tam priama korelácia medzi tým čo sa deje v mojom "civilnom" živote a tým aké žánre mediálnej zábavy vyhľadávam. Veď s (prevažne) filmovými horormi som začala koketovať počas doktorandského, kedy som mala pocit, že nič ma nemôže vystrašiť viac ako to, čo momentálne žijem. Tak je to pravdepodobne aj teraz. Príšery, upíri či vražedné morské panny sú príjemnejšie ako dobrovoľná karanténa. Viem, viem, nemám sa na čo sťažovať, mám home office, už vyše 6 týždňov som bola najďalej v Lidli. A možno preto ma to ťahá na vlny oceánu, k najhlbšiemu miestu na svete, kde čaká tak trochu iná Ariel. Proste mám teraz náladu na horory, ale také čudné.

Naspäť k audioknihám. Prvú, The Southern Book Club´s Guide To Slaying Vampires, som mala v rámci 30 dňového free trialu na Audible. Bola to poriadna pecka! Paródia na sitcomy 90. rokov a béčkové horory, kombinácia Buffy, True Blood a Zúfalých manželiek. Proste ak by to bol film, bolo by to z kategórie "tak zlé až je to dobré".

Druhú, tretiu a štvrtú som mala zo Scribd. Okrem audiokníh sú na Scribd aj knihy či noty, ale mňa najviac bavia práve spomínané audioknihy. Prvou bola YA fantasy All The Stars and Teeth a nebola to moja šálka kávy. Kniha, ale aj hlavná hrdinka, mi prišli priemerné a v závere zdĺhavé. Na vylepšenie chuti som si dala The Monster of Eledhaven. Pri jej počúvaní som sa nahlas smiala a počúvala som ju aj pri jóge. Perfektná kombinácia cvičenia pre myseľ aj telo. Do tretice všetko dobré, pustila som si novelu od Miry Grant (aka Seanan McGuire) The Rolling Into Deep. Krvilačné morské panny v dokumente o natáčaní dokumentu, ktorý neskončil práve najlepšie. Chytilo ma to až tak, že som sa hneď pustila do románu z toho istého "univerza", v ktorom sa snažia zistiť, čo sa stalo počas novelky.

Po tom ako som objavila Scribd, som si zrušila Audible trial a po skončení 30 dňovej skúšobnej doby si budem platiť 9 eur za Scribd. Baví ma to a okrem audiokníh som tam našla aj komiksy, napríklad Lumberjanes. 

Jediné negatívum čítania prostredníctvom audiokníh je fakt, že teraz nemám čas na podcasty. Ale tak knihy sú predsa len knihy, nie? :)

Do prečítania...

Komentáre

  1. Dr Adeleke je africký vúdú kňaz a mocný kúzelník lásky. S veľkou úctou a cťou skutočný čarodejník čarovania Dr. Adeleke, ktorý priviedol späť moju priateľku po boji, ktorý som s ňou mal. Videl som rôzne svedectvá o tom, ako Dr. Adeleke pomôcť toľkým ľuďom získať späť svojich partnerov. Kontaktujem doktora Adelekeho kvôli milostnému kúzlu a ubezpečil ma, že dostanem svojho partnera späť do 24 hodín, kedy boli kúzla vrhnuté. Len čo povedal, moja žena sa vrátila a prosila o odpustenie. všetko ďakujem skvelému človeku Dr. Adeleke, takže moja rada je pre vás všetkých, ktorí majú rovnaký problém, kontaktovať ho prostredníctvom EMAILU: aoba5019@gmail.com
    Whats-App: +27740386124

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Top 5 .... it´s been a minute

Ahojte! Nemyslím, že má zmysel sa tu ospravedlňovať a vypisovať, prečo som tu bolo v poslednom čase, dobre pol roka , ticho. Na instagrame som aktívna skoro stále, and I might have a problem , ale na dlhšie formy nebolo možno ani nie času, ale energie. Takže tu nebude ani extra veľké zhrnutie. Lebo na to asi nikto nie je zvedavý. Ale predsa len, od januára som prečítala niekoľko, slovom päť, zaujímavých kníh a ide naozaj o eklektickú zmesku. Powers of a Girl Kniha o marvelovských superhrdinkách (nielen) pre dievčatká. Ja som si ju náramne užila, mám chuť ju kúpiť každému malému dievčatku v mojej širšej rodine, lebo je plná inšpiratívnych žien, múdrych báb a krásnych kresieb. Najkrajšia kniha, akú vlastním. Mama milovala Gabčíka Prečítala som obe autorkine knihy, ale táto bola taká literárnejšia. Čo napíšem teraz bude znieť hrozne, ale neboli to len spomienky, linka o vzťahu s Gabčíkom je fiktívna, a to knihe podľa mňa pomohlo, pretože nebola len kronikou spomienok, ale bo

June Wrap Up

V júni som prečítala 15! kníh. Nepýtajte sa ma, ako som to urobila. Proste som čítala. (Takmer) vždy a všade. A človek chytí slinu. Najmä ak je čítanie jeho primárnym únikom z reality. A tiež, čítala som vždy a stále. Prečítala som skvelé knihy, inšpiratívne knihy, ale aj také, na ktoré som (radšej) zabudla. Dievča z atramentu a hviezd - MG so zaujímavým námetom, ale bez presahu k vyšším vekovým kategóriám. Ale bol to presne ten typ knihy, ktorý ma naštartoval v čítaní. Thrawn: Alliances - Môj najobľúbenejší modrý mimozemšťan a najdesivejší SW záporák. Na rozdiel od jednotky druhý diel nepotreboval žiadny čas na rozbeh, fičal od prvej stránky. Malo to tempo a zaujímavý koncept a ja sa neviem dočkať tretieho dielu. Daisy Jones & The Six - TJR proste nie je pre mňa. Ani Evelyn ma nejako extra neohúrila a toto išlo absolútne mimo mňa. Ja proste nie som na experimentálne formáty, krátke kapitoly a pod. Okrem toho Daisy bola otravná, Billy bol sebec a Karen bola aj tak najlep